ZESPÓŁ

Każdy wie, że Mątwy nie mogą założyć zespołu...po pierwsze dlatego, że są Mątwami a po drugie ...nie ma drugiego powodu...Ale My możemy!!! Więc założyliśmy! Początkowo chcieliśmy zaspokoić głód grania...oraz głód żywieniowy...co tu dużo mówić...ciężko jest...a raczej było!!! Od czasu kiedy gramy razem wszystko się układa! Janek ma cztery samochody i domek letni w Lugano (południowa Szwajcaria) a Filip czeka na świeżo kupionego Astona Martina DB9 (customowa wersja ze skórą mątwy na kierownicy).  Bart nareszczie może pozwolić sobię na zrobienie licencji pilota samolotów transportowych a Dawid po wielu latach otworzył swoją małą kawiarnię w stylu prowansalskim. Jak widzicie teraz już TYLKO gramy z miłości do muzyki!


FILIP ZIELIŃSKI

Wokalista i współzałożyciel Mątwy Band! Dzięki funkcji jaką pełni ma możliwość odpowiadania w przerwie na pytania fanów: "...a znacie coś Dżemu?" albo "...a da się z tego wyżyć?". Nie jest typowym wokalistą, pomaga nosić sprzęt i nie odwołuje koncertu z powodu zbyt dużej wilgotności powietrza. Ukończył Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego na wydziale Wokalnym...od tamtej pory nic nie było już takie jak kiedyś :)  Najbardziej lubi melodie, które kiedyś już słyszał. Wielki entuzjasta jajecznicy, psów rasy Seter oraz niedzielnych filmów familijnych.

JANEK NIEDZIELSKI

Janeczek jest naszym muzycznym mózgiem zespołowym! To ON odpowiada za aranże w Mątwy Band! Jego wprawne ucho wychwyci najdrobniejsze nieprawidłowości w pochodach gamowłaściwych oraz  najdrobniejsze nierówności w niechlujnych kwintolach. Janek ukończył
Autorską Szkołę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. Krzysztofa Komedy, oczywiście na...gitarze. Janek nie jest może wielkim entuzjastą sportu, ale jak przychodzi Mundial lub Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to nie próbujcie mu przeszkodzić w oglądaniu meczu! Zainteresowania muzyczne Janka? Od Marka Grechuty do Slayer'a...a tak prywatnie to  dobry herbatnik z niego!

BARTEK TURKOWSKI

Bartek "Bart" Turkowski...nie wiem od czego zacząć...człowiek któremu udało się wydłużyć dobę do 143 godzin! Gra w czterech zespołach a to dopiero początek listy rzeczy które w życiu robi. Bart nagrał mimo młodego wieku już siedem płyt z różnymi składami! Prywatnie wielki fan Janusza Panasewicza i zespołu Lady Pank. Ma wbudowany Wariograf dlatego zawsze można polegać na nim jak na Zawiszy! Bart jest jednym z dwóch ludzi w Polsce którzy lubią polską muzykę elektroniczną lat 80-tych! Tak trzymać Bart! Styl Barta można określić jako wypadkowa Jaco Pastoriusa, Victora Wootena oraz Toma Araya.

DAWID ARTYSZUK

Ludzie mawiają,że perkusista to "serce" każdego zespołu! Nasze "serducho" ma się dobrze! Nie ma żadnej arytmii, bije równo, mocno i z gracją! Dawid jest najmłodszą "Mątwą" na pokładzie, ale zapewniam,że gra jego może przysporzyć wielu kompleksów starszym kolegom "po fachu". Coż więcej można powiedzieć o Dawidzie? Rasowy bębniarz! Lubi dobrze zjeść (ulubione danie to Lasagne), lubi szybkie samochody (posiada Opla Astre!) no i kocha bębenki...ma ADHD. Ciągle puka i stuka...jednym słowem rasowy bębniarz!
Cieżko powiedzieć czego słucha bo mało mówi...coś kiedyś wspomniał o TOTO albo OTTO...sami już nie wiemy...

 

DOMINIKA DMOWSKA

Dominika jest najmłodszą stażem mątwą i zdecydowanie najładniejszą co ma niemały wpływ na atrakcyjność naszych występów. Dominika ukończyła Autorską Szkołę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy na wokalu. Prywatnie ogromna fanka zespołu Queen i miłośniczka swojego małego zwierzyńca w skład którego wchodzi pies Lila i kot Picollo! Dysponuje niesamowitym wysokim "C" o czym przekonały się nieraz kieliszki w domach weselnych!